• Realizacja projektu

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 70 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

• Zakupiony sprzęt

• W ramach programu szkoła zakupiła:

• Drukarkę 3D
              • Filamenty
              • Laptop do obsługi drukarki 3D
              • Kamerę cyfrową Sony
              • Aparat fotograficzny Sony
              • Gimbal
              • Oświetlenie do realizacji nagrań
              • Mikrofony bezprzewodowe
              • Zestaw Mistrza Arduino
              • Sprzęt nagłaśniający
              • Narzędzia do zajęć technicznych
            • Korzyści z Laboratorium Przyszłości

• Laboratorium Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.