• Mobilne Laboratorium Przyszłości

•

Dniu 03.01.2023 r. uczniowie w ramach programu Laboratoria Przyszłości wzięli udział w warsztatach Mobilne Laboratoria Przyszłości.
        W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy IV i klasy VI. Podczas zajęć poznali co to jest „sztuczna inteligencja” i jak komputer rozumie ludzkie gesty, wykorzystując przy tym sieci neuronowe. Poznali robota edukacyjnego, a następnie poprzez zabawę i kreatywne myślenie zaprogramowali go.

Edukatorzy wprowadzili uczniów w świat wydruku 3D. Pokazali jak zbudowana jest drukarka. Wyjaśnili uczniom, że elementy, z których jest ona zbudowana można wydrukować z wykorzystaniem drukarki 3D. Pewne elementy jak np. śruby mocujące elementy w całość należy dokupić, a następnie samemu złożyć prostą drukarkę 3D. Dowiedzieli się do czego służy filament i do jakiej temperatury należy go rozgrzać by był plastyczny.
        Podczas warsztatów uczniowie uczyli się jak w prosty sposób zaprojektować element 3D. Zaprojektowali dla swojej wychowawczyni pamiątkowy breloczek z dedykacją i wydrukowali.

Zobacz galerię Mobilne Laboratoria Przyszłości

Autor: Paulina Danka