• 100 na 100 czyli pierwszy prezent urodzinowy dla naszej szkoły

• Data: 02.11.2022 r.

Uczniowiowie klasy 4 wraz z Rodzicami i wychowawcą p. Marzanną Ludziejewską przynieśli na urodziny naszej szkoły 100 TULIPANÓW na 100 LAT.

To był bardzo pogodny jesienny dzień. Każdy ogrodnik nam powie, że tulipany sadzimy jesienią. W ruch poszły grabie i łopaty. Uczniowie razem z wychowawcą przygotowali miejsce przed szkołą by zasadzić 100 tulipanów. Na wiosnę zobaczymy efektowyny prezent... TULINANOWY PREZENT. 100 tulipanów na 100 lat.

Zobacz galerię zdjęć 100 na 100 czyli pierwszy prezent urodzinowy dla naszej szkoły

• Bombka na 100-lecie szkoły

• W listopadzie 2022 r. został ogłoszony szkolny konkurs dla uczniów klas I – VIII na wykonanie bombki z okazji 100 – lecia naszej szkoły.
            Uczniowie wykonali ponad pięćdziesiąt bombek. Przygotowane ozdoby miały różne kształty, były tradycyjne bombki ale również serduszka, domki czy prezenty. Autorzy prac udekorowali je symbolami przypominającymi o obchodach 100-lecia szkoły, które odbędą się w terminie 12-13 maja 2023r.

Jury w składzie: pani dyrektor Barbara Staszewska, pani wicedyrektor Paulina Danka, pani Joanna Witkowska-Muszyńska (nauczyciel języka angielskiego) oraz radna Gminy Ksawerów pani Monika Nocuń wybrało najpiękniejsze ozdoby. Wykonane prace były oryginalne, każda była piękna i wyjątkowa.

Jury przyznało miejsca I, II, III oraz wyróżnienia. Na ogłoszenie wyników musimy jednak zaczekać do Jasełek, które odbędą się 22 grudnia 2022 r. Podczas uroczystości uczniowie najciekawszych i najpiękniejszych prac zostaną nagrodzeni.

Zobacz galerię Bombka na 100-lecie szkoły

• Nowe logo szkoły

• Biały kruk... unikat

Symbolem naszje szkoły od zawsze był biały kruk to określenie unikatowości, coś bardzo rzadkigo. Nasze logo zostało odświeżone.

Symbolika:

Biały kruk - unikatowość

Granatowa tarcza - symbol szkoły

Obramowanie w kolorze czerwono-zieonym to nawiązanie do herbu gminy Ksawerów (czerwona róża na zieolnym tle)

• Sztandar szkoły

• Sztandar to jeden z najważniejszych symboli szkolnych. Towarzyszy nam podczas uroczystości szkolnych, lokalnych i państwowych. Uczniowie uczą się  patriotyzmu  i poszanowania tradycji.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej wystąpiła  z inicjatywą zakupu sztandaru szkoły. W dniach 12 i 13 maja 2023 roku będziemy obchodzić 100-lecie naszej szkoły.

Nowy sztandar szkoły zostanie zaprezentowany 7 maja 2023 r. podczas uroczystości poświęcenia sztandaru w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej.