• Jesienne malowanie

Data: 19.10.2023r.

,,Jesienne malowanie” to tytuł konkursu plastycznego dla klas I, II, III, który odbył się 19 października w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennego krajobrazu, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych, zachęcanie do obserwacji przyrodniczych w najbliższym otoczeniu, wzbogacenie wiedzy na temat jesieni i technik malarskich, promowanie działalności plastycznej jako formy ekspresji dziecka, promowanie zainteresowań i talentów dzieci. Uczniowie stosowali techniki malowania: akwarelą, plakatówką, akrylem. Nabyli też umiejętność tworzenia grafiki oraz mieszania technik malarskich. Jury konkursu przy ocenie prac przyjęło kryteria takie jak: walory artystyczne i estetyczne pracy, ciekawe zastosowanie techniki malarskiej czy grafiki, ciekawe przedstawienie tematu, samodzielność wykonania pracy przez dzi

• Dzień Dyni

Data:31.10.2023r.

31 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni. Tego dnia uczniowie ubrali się na pomarańczowo i przynieśli ze sobą dyniowe akcesoria. Zrobiło się naprawdę jesiennie. Dziękujemy za zaangażowanie.

Autor: Anna Marszyńska - Rybak

• Konkurs Recytatorski Barwy jesieni

Data: 19.10.2023r.

19 października do ,,Konkursu Recytatorskiego Barwy jesieni” dla klas II i III przystąpiło 13 recytatorów. Uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce jesiennej. Opowiedzieli w nich o zmienności pogody podczas tej pory roku, o obserwacji przyrody, zachowaniu zwierząt, sposobach ubierania się, przyczynach odlotów ptaków, inspiracji do tworzenia i mnogości plonów i zapasów owoców i warzyw. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

• Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

Data: 13.10.2023r.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto polskiej oświaty, powszechnie znane też jako Dzień Nauczyciela. W kalendarzu roku szkolnego nie ma lepszego dnia na przyjęcie do szkolnej społeczności nowych uczniów niż Dzień Edukacji Narodowej. Dlatego w naszej szkole w przeddzień tego święta - 13 października 2023r. obyła się uroczystość, która była okazją do wyrażenia wdzięczności naszym nauczycielom oraz wyjątkowym przeżyciem dla 23 pierwszoklasistów, którzy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej.

• Prestiżowe odznaczenia dla naszych nauczycieli.

Data 10.10.2023 r.

10 października 2023 r. na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych - Krzyży Zasługi, Medali za Długoletnią Służbę oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej.

Medal Komisji Edukacji Narodowej jest nadawany przez Ministra Edukacji i Nauki za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

• Profilaktyka we współpracy z Teatrem Powszechnym

Data: 04.10.2023r.

Dziś klasy VII oraz VIII pod opieką p. Joanny Witkowskiej - Muszyńskiej, p. Danuty Czech oraz pedagoga szkolnego pani Dominiki Makowskiej uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym "Odwaga". Po zakończeniu sztuki uczniowie wraz z aktorem i terapeutą analizowali poruszone w spektaklu tematy - odrzucenie, lęki oraz inne problemy współczesnych nastolatków.

• Dzień Chłopca

Data: 29.09.2023r.

Dziś zarówno w przedszkolu, jak również w szkole świętowaliśmy Dzień Chłopca. Klasy zorganizowały konkursy, poczęstunki i mnóstwo ciekawych niespodzianek, podczas których mogliśmy się nie tylko świetnie bawić, ale także zintegrować. Wszyscy chłopcy byli usatysfakcjonowani i wdzięczni koleżankom za pamięć o ich święcie.

• 30. Akcja Sprzątanie Świata- Polska

Data: 28.09.2023r.

28 września klasa 2 i Mały Samorząd Szkolny uczestniczyli w 30. Akcji Sprzątanie Świata. Sprzątanie Świata Łączy Ludzi – rzeczywiście uczniowie połączyli siły i z dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem zbierali śmieci, butelki, puszki, folie oraz części plastikowe na ulicy Świerkowej, poboczach i polach znajdujących się przy drodze. Dzieci były wyposażone w worki i rękawice. Prowadziły selekcję śmieci. Wyrażały głośno swoje oburzenie na to, jak nieodpowiedzialni są ludzie, którzy tak beztrosko śmiecą i zanieczyszczają środowisko.

• Wirtualny świat chemii

Data: 28.09.2023 r.

Podczas wakacji Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej wzbogaciła się o wirtualne laboratorium chemiczne. Dzięki nowoczesnym technologiom uczniowie mogą przenieść się do wirtualnego świata i poczuci się jak w prawdziwym laboratorium chemicznym.

Dzisiaj uczniowie klasy siódmej podczas lekcji chemii przeprowadzili po raz pierwszy doświadczenie chemiczne w wirtualnym świecie.

• Próbny alarm przeciwpożarowy

Data: 21.09.2023 r.

Dziś w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Uczniowie jak co roku mogli przypomnieć sobie zasady bezpiecznego opuszczenia budynku szkoły w przypadku pożaru.

W próbnej ewakuacji uczniów oddziałów szkolnych i przedszkolnych uczestniczyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zaradzyńskiej, którzy po zakończeniu ćwiczeń, ku wielkiej uciesze przedszkolaków oraz uczniów, zaprezentowali swój wóz strażacki.

Środa 15.05.2024

• Misja tworzenia nowoczesnej szkoły