• Aktualności

• Nasi uczniowie w etapie rejonowym IX Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Skilful(er)

Data: 08.12.2023r.

8 grudnia 2023r. odbył się szkolny etap IX Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Skilful(er) organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 109 w Łodzi. Najlepsi spośród poszczególnych klas okazali się: Tymoteusz Juda (kl. VII), Antonina Sroczyńska (kl. VI) Lena Nagajczyk (kl. V) oraz Dawid Cichosz (kl. IV). Wymienieni uczniowie zakwalifikowali się z najlepszymi wynikami do etapu rejonowego konkursu. Oprócz nich w tym etapie wezmą udział : Alicja Firaś, Dominika Ziółkowska, Julia Bandzierz, Mateusz Deląg, Amelia Skiera oraz Grzegorz Nowak.

Data: 30.11.2023r.

• „Czytaj książki i zdobywaj bilety do Kina Tomi”

Data: 11.2023r.

Biblioteka nawiązała współpracę z pabianicki kinem „Tomi” w ramach akcji „Czytaj książki i zdobywaj bilety do Kina Tomi". Otrzymaliśmy wejściówki do kina i, począwszy od listopada, nagradzamy nimi najaktywniejszych czytelników.

W tym miesiącu nagrodzone zostały trzy uczennice: Maja Krystek (kl. IV), Magdalena Nawrocka (kl. IV) i Nadia Rakowska (kl. I), które wypożyczyły odpowiednio dziewięć, osiem i siedem książek.

• Wspaniała zabawa w Teatrze Muzycznym

Data: 08.12.2024r.

8 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 3 i 4 udali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical Madagaskar, który powstał na podstawie filmu animowanego opowiadającego o niezwykłych przygodach przyjaciół: lwa Alexa, żyrafy Melmana, zebry Martyego i hipopotamicy Glorii. Połączenie muzyki, tańca i efektów komputerowych na scenie wszystkim niezwykle się podobało. Uczniowie żywiołowo reagowali: często tańczyli i śpiewali razem z aktorami.

• Konkurs recytatorski - mamy wyróżnienie

Data: 28.11.2023r.

28 listopada w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych, klas I-VIII, o tematyce „Podróże małe i duże”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy pierwszej Grzegorz Pyszczek, który otrzymał wyróżnienie za recytację dwóch wierszy Heleny Bechlerowej pod tytułem "Parasole" i "Może zobaczymy ".

• Challenge Serce dla Zuzi

Data: 28.11.2023r.
              Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej została nominowana do akcji charytatywnej "Serce dla Zuzi"
              Challenge polega na wskazaniu jednostki, urzędu, stowarzyszenia, które utworzy serce dla Zuzi, wpłaci co najmniej 50 zł na konto dziewczynki i nominuje następnych. Nasze serce jest wyrazem wsparcia dla dzielnej dziewczynki walczącej z nowotworem oraz jej rodziny. Serducho przekazujemy dalej i nominujemy:

Data: 24.11.2023r.

24 listopada uczniowie klasy pierwszej obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy przyniósł swojego pluszowego przyjaciela. Uczniowie chętnie opowiadali o pluszakach. O tym, jak to się stało, że trafiły do ich domów oraz jaka wiąże ich więź.

Autor: Anna Marszyńska - Rybak

• Szkolne Koło Wolontariatu

Data: 20.11.2023r.

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły po raz trzeci pomogli podopiecznym Fundacji „Dom w Łodzi”. Zbieraliśmy środki higieniczne i żywność, zgodnie z otrzymaną listą potrzeb fundacji.

Wspólnymi siłami zebraliśmy 9 sztuk ręczników papierowych i 8 rolek papieru toaletowego, 5 paczek kaszek, 2 sztuki chrupek kukurydzianych, 3 paczki chrupek „duszków”, 4 paczki paluszków, 15 paczek kabanosków, 11 paczek chusteczek higienicznych i 20 nawilżanych, zestaw musów owocowych, 18 dań dla dzieci w słoiczkach. Wszystkie dary przekazaliśmy Cioci Marcie w siedzibie fundacji.

• Mamy to! Znów na podium

Data: 17.11.2023 r.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej w piątek 17.11.2023 r. wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego w Piłce ręcznej dziewcząt i zajęły I miejsce. W czwartek 23.11.2023 r. uczennice zmierzą się z drużynami w Konstantynowie Łódzkim w mistrzostwach województwa łódzkiego. Trzymamy kciuki.

• Misie dla dzieci w szpitalu

Data 15.11.2023r.

Szkolne Koło Wolontariatu podjęło współpracę z łódzką filią fundacji „Mam Marzenie”.

Zbieraliśmy misie oraz zabawki i artykuły plastyczne, które zostaną przekazane małym pacjentom szpitali w Łodzi w Dniu Pluszowego Misia (25 listopada).

Otrzymaliśmy piękne misie oraz wiele mniejszych i większych zabawek, które umilą czas dziecom podczas pobytu w szpitalu.

Środa 15.05.2024

• Misja tworzenia nowoczesnej szkoły