• Boże Narodzenie

• To właśnie tego wieczoru,

gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,

przy stołach są miejsca dla obcych,

bo nikt być samotny nie może ...

To właśnie tego wieczoru,

od bardzo wielu wieków,

pod dachem tkliwej kolędy

Bóg rodzi się w człowieku.

Życzę Państwu, by nadchodzące

Święta Bożego Narodzenia upłynęły

w spokoju i radości wśród rodziny, przyjaciół

i bliskich sercu osób,

a Nowy 2023 rok  niech będzie czasem,

w którym spełnią się

życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej

Barbara Staszewska

• Data:22.12.2022 r.

​W dniu 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole wystawione zostały jasełka.

Uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Barbara Staszewska, która przywitała przybyłych gości na czele z  Panem Wójtem Gminy Ksawerów Adama Topolskiego.
              W świąteczny klimat wprowadzili nas uczniowie, którzy wcieli się w postacie biblijne. Zgodnie z tradycją przy narodzinach Bożego Dziecięcia byli wszyscy: Maryja z Józefem, pastuszkowie, aniołki, Król Herod i Trzej Królowie. Pojawił się też diabeł, a właściwie to diablica, która kusiła Heroda.
              Na zakończenie jasełek, przybyli goście, rodzice uczniowie i nauczyciele wspólnie kolędowali.
              Całą uroczystość przygotowali: p. Joanna Drab, Małgorzata Koperek, Elżbieta Stachelska , Elżbieta Skrobiszewska, p. Paweł Kasznicki i Justyna Maślankiewicz-Górna wraz z uczniami klas 1-3 i klasy szóstej.

Zobacz galerię zdjęć Jasełka

Autor: Paulina Danka

• wstążka pogrzebowa
            • Ś.P. Marek Kupczyk

• Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14.12.2022 r. zmarł Pan Marek Kupczyk, który pełnił funcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej w  latach 1987/1994. Uroczysta Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 20 grudnia 2022 r. o godz. 13.00 w kościele NMP Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej.

• Bombka na 100-lecie szkoły
            • Bombki na 100-lecie szkoły

• Data: 06.12.2022 r.

Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej przygotowuje się do obchodów 100-lecia szkoły. W listopadzie 2022 r. został ogłoszony szkolny konkurs dla uczniów klas I – VIII na wykonanie bombki z okazji 100 – lecia naszej szkoły.

Uczniowie wykonali ponad pięćdziesiąt bombek. Przygotowane ozdoby miały różne kształty, były tradycyjne bombki ale również serduszka, domki czy prezenty. Autorzy prac udekorowali je symbolami przypominającymi o obchodach 100-lecia szkoły, które odbędą się w terminie 12-13 maja 2023r.

Jury w składzie: pani dyrektor Barbara Staszewska, pani wicedyrektor Paulina Danka, pani Joanna Witkowska-Muszyńska (nauczyciel języka angielskiego) oraz radna Gminy Ksawerów pani Monika Nocuń wybrało najpiękniejsze ozdoby. Wykonane prace były oryginalne, każda była piękna i wyjątkowa.

Jury przyznało miejsca I, II, III oraz wyróżnienia. Na ogłoszenie wyników musimy jednak zaczekać do Jasełek, które odbędą się 22 grudnia 2022 r. Podczas uroczystości uczniowie najciekawszych i najpiękniejszych prac zostaną nagrodzeni.

Zobacz galerię Bombka na 100-lecie szkoły

Autor: Barbara Staszewska