• Data: 23.03.2023 r.

23 marca, korzystając z przepięknej marcowej pogody pojechaliśmy na  wycieczkę  do Warszawy. Uczestnikami byli uczniowie klas: VI, VII i VIII. Plan do realizacji był niezwykle ambitny. Na początek byliśmy na cmentarzu wojskowym na Powązkach, gdzie wraz z przewodnikiem zrealizowaliśmy lekcję historii, przemieszczając się od grobów uczestników  powstania  styczniowego, przez groby poetów i pisarzy, żołnierzy AK , aż do pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mieliśmy też możliwość przejścia tak zwaną Aleją Zasłużonych, gdzie są pochowane ważne osobistości ze świata kina, teatru, sportu . Łapiąc chwilę oddechu w autokarze, przejadając szybko kanapką dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Znowu trudna i bardzo ciekawa lekcja historii, tym razem dotycząca roku 1944.  Kolejnym punktem było zwiedzanie starówki, gdzie wielką niespodzianką okazało się spotkanie z kataryniarzem. Zosia Łagowska kręciła korbką katarynki, a Pan Kataryniarz  pięknie zaśpiewał. Wspólne zdjęcie i dalej do Wilanowa. Tam lekcja historii dedykowana szczególnie uczniom klasy VI , ponieważ pałac w Wilanowie to połączenie wiedzy o wielkim Polaku Janie Sobieskim, ale również utrwalenie wiadomości o stylach architektonicznych. Wizyta w Wilanowie została zakończona spacerem po wielkich ogrodach, które będą piękniały z każdym dniem wiosny. Wróciliśmy zmęczeni, ale każdy z uczestników pozostawił w sobie wybrany obraz Warszawy.

Zaobacz galerię zdjęć "Wycieczka do Warszawy"

Autor: Elżbieta Skrobiszewska

• Zawody Sportowe
            • Zawody Sportowe Przedszkolaków o Puchar 100-lecia Szkoły

• 6 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej odbyły się Jubileuszowe Zawody Sportowe Przedszkolaków o Puchar 100-lecia Szkoły, które zostały zorganizowane z okazji obchodów 100-lecia Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej.
              Patronat Honorowy nad zawodami objął Wójt Gminy Ksawerów, Pan Adam Topolski.
              ​​​​​​​​​​​​​​​

W zawodach wzięły udział przedszkolaki z: Przedszkola nr 6 z Pabianic, Przedszkola nr 14 z Pabianic, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ksawerowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ksawerowie Gminnego Przedszkola w Widzewie oraz gospodarze zawodów czyli przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej.
              Przedszkolaki wykazały się dużą zwinnością podczas konkurencji sprawnościowych. Drużyny przedszkolaków wspierali wychowawcy i pozostali uczestnicy zawodów.
              Wyniki:
              I miejsce Przedszkole nr 14 z Pabianic.
              II miejsce Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej.
              III miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie Gminne Przedszkole w Widzewie.
              Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia.
              Nagrody zwycięzcom wręczyła Sekretarz Gminy Ksawerów Pani Monika Sroczyńska. Wszystkie przedszkola zostały uhonorowane medalami i pucharami oraz otrzymały nagrody rzeczowe.
              Organizatorami zawodów byli Katarzyna Sałacińska, Paweł Kasznicki i Radomir Znojek.
              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz galerię zdjęć Zawody Sportowe Przedszkolaków o Puchar 100-lecia Szkoły

Autor: Paweł Kasznicki

• Data 21.02.2023 r.

21 lutego  Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy w naszej szkole. W godzinach porannych bawiły się dzieci z grup przedszkolnych: Biedronki i Misie. Następnie impreza została zorganizowana dla uczniów klas I-IV i V-VIII.

Przedszkolaki i uczniowie klas 1 – 4 byli przebrani za postaci z bajek, wróżki i księżniczki. Wśród uczniów klas starszych dominował styl Dzikiego Zachodu. W szkole można było spotkać kowbojów, kowbojki, szeryfów, Indianki  a nawet kaktusy.
              Zaangażowanie uczniów w przygotowanie strojów karnawałowych przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wręczyliśmy wyróżnienia za najciekawsze przebrania.  Podczas  balu przedszkolaków wybraliśmy Króla i Królową balu.
              Dziękujemy za pomoc Radzie Rodziców, Dyrekcji i Nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu balu. Ostatni dzień karnawału na długo zostanie w naszej pamięci.

Zobacz galerię Bal karnawałowy

Autor: Anna Marszyńska-Rybak

• Konkurs Kolęd i Pastorałek klas I, II, III

• 23.01.2023r.

Konkurs Kolęd i Pastorałek klas I, II, III

5 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek klas I, II, III. W konkursie wzięło udział 16 uczestników, którzy pięknie zaśpiewali zarówno kolędy, jak i mniej znane pastorałki. Uczniowie wykonali je z wykorzystaniem podkładów muzycznych i a capella. Jury w składzie: Joanna Drab, Małgorzata Koperek, Elżbieta Stachelska i Elżbieta Skrobiszewska miało trudne zadanie w wyborze laureatów, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Nie tylko popisali się znajomością wielu kolęd, ale również zdolnościami wokalnymi i rytmicznymi. Podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera, wszyscy uczestnicy byli nagradzani gromkimi brawami. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

miejsce I - Marcelina Szkatulska,
              miejsce I - Laura Dybowska,
              miejsce II - Antonina Madej,
              miejsce III- Krzysztof Ułański,
              wyróżnienia: Amelia Firaś i Agnieszka Malinowska.

miejsce I - Gabriela Koteras,
              miejsce I- Teresa Łagowska,
              miejsce I - Adam Hawryluk Świerczyński

miejsce I - Zuzanna Hawryluk Świerczyńska,
              miejsce II- Amelia Skiera,
              miejsce III- Lena Fijałkowska,
              Wyróżnienie - Alicja Nowotna

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Adam Hawryluk Świerczyński otrzymał dodatkowo nagrodę publiczności.

Gratulujemy!

Informację o konkursie przygotowała Małgorzata Koperek

• AKWARELOWA BOMBKA ŚWIĄTECZNA

• Data:23.01.2023r.