• Walentynkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem

• Data: 16.02.2023 r.

14 lutego w sali gimnastycznej szkoły przedszkolaki z grupy Misiów dały niezwykły popis dziecięcej autentyczności i artystycznej klasy. Punktualnie o godzinie 16.15. tłumnie zebrani goście mieli przyjemność obejrzeć pełen wzruszeń i humoru występ swoich wnuków.
              Dzieci umilały czas wierszem, piosenką i tańcem z niepowtarzalną choreografią. Ukochanym Babciom i Dziadkom dziękowały w ten sposób za miłość, cierpliwość, opiekę i poświęcony czas.  Radość, duma i ogromne zaskoczenie towarzyszyło wszystkim zebranym. Na zakończenie imprezy Dyrektor Pani Barbara Staszewska wraz z Wójtem Gminy Ksawerów Panem Adamem Topolskim wręczyli ufundowane przez Gminę Ksawerów niespodzianki  dla wszystkich dzieci oraz nagrody za rodzinne dzieło w postaci „Choinki Jubileuszowej" z okazji obchodzonego w tym roku szkolnym jubileuszu 100-lecia szkoły. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania.

Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i rodzinne ciepło i życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia!

Zobacz galerię zdjęć Walentynkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem

Autor: Grażyna Siara

• poczta walentynkowa
            • Poczta walentynkowa

• Data: 15.02.2023 r.

14 lutego w Dzień Zakochanych Samorząd Uczniowski przekazywał uczniom naszej szkoły kartki walentynkowe, liściki i inne ręcznie robione prezenty. Skrzynka walentynkowa w tym roku była wypełniona po same brzegi. A my bardzo się cieszymy, że za pomocą poczty walentynkowej mogliśmy zobaczyć tyle uśmiechu i radości wśród naszych uczniów.

Autor: Anna Marszyńska-Rybak

• Dzień kolorów

• Data: 09.02.2023r.

W środę 8 lutego 2023 r. zgodnie z harmonogramem stworzonym przez Samorząd Uczniowski obchodziliśmy Dzień Kolorów. Tym razem były to dwa kolory do wyboru: różowy i fioletowy. Jak zawsze mogliśmy liczyć na  zaangażowanie naszych uczniów.

• warsztaty kaligraficzne
            • Warsztaty kaligraficzne na 100-lecie szkoły

• Data: 03.02.2023 r.

1 lutego 2023 roku  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kaligraficznych odbywających się w Muzeum Oświaty Ziemi łódzkiej.  Siedząc w starych zielonych ławkach, wśród zabytkowych pomocy naukowych i przyborów szkolnych zapoznali się z eksponatami muzealnymi.

Na początek, jak to w szkole bywa, zabrzmiał dzwonek, jednak zupełnie inny niż współczesny. Uczniowie klas VI-VIII dowiedzieli się, z jakich książek uczyli się ich poprzednicy kilkadziesiąt lat temu, czym i w jakich zeszytach pisali. Obejrzeli także pięknie kaligrafowane dawne świadectwa szkolne i legitymacje uczniowskie oraz fartuszki szkolne, w których nie chcieliby dziś chodzić na lekcje. Szczególnie zaskakujące okazały się dawne kary stosowane wobec uczniów. Nie obyło się bez klęczenia na grochu!

Następnie uczniowie mieli okazję zmierzyć się z trudną sztuką pisania gęsim piórem i piórem ze stalówką. Przepisywali fraszki autorstwa patrona naszej szkoły, Igora Sikiryckiego.  Zadanie nie było łatwe, atrament brudził kartki, dłonie i nosy, ale śmiechu i dobrej zabawy nikomu nie brakowało. Najpiękniejsze prace będą zaprezentowane podczas obchodów 100-lecia naszej szkoły w maju 2023 roku. Warsztaty prowadziła pani Katarzyna Figurska.

Zobacz galerię zdjęć  "Warsztaty kaligraficzne na 100-lecie szkoły".

Autor: Sylwia Krieger