• Góra Grosza 2024

• Jak co roku w ramach akcji „Góra Grosza” zbieraliśmy drobne monety jednogroszowe, dwugroszowe i pięciogroszowe.

W tym roku zgromadziliśmy w sumie 8905 monet, z czego najwięcej 5400 monet jednogroszowych.  Łączna kwota uzbierana przez uczniów naszej szkoły to 188,60 zł.

Wszystkie monety w czterech ciężkich paczkach zostały przekazane organizatorowi akcji- Towarzystwu „Nasz Dom”. Zebrane środki wspomogą dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami.

Najaktywniejsi w tegorocznej zbiórce okazali się uczniowie klas: pierwszej, drugiej, czwartej, piątej i ósmej.

Dziękujemy za zaangażowanie.

Marzanna Ludziejewska

• Akcja „Żonkile” w naszej szkole”

• Data: 19.04.2024r.

Uczniowie klas V, VI i VIII wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile”, która upamiętnia wybuch powstania w getcie warszawskim 19 IV 1943 r.

Młodzież poznała okoliczności wybuchu powstania, dowiedziała się, dlaczego symbolem pamięci jest żółty żonkil oraz kim był Marek Edelman. Uczniowie obejrzeli także filmy dostępne na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, będące elementem wydarzenia („Muranów”, „Będę pisać” i „Zdążyć przed Panem Bogiem”).

Dziękuję klasom IV i VIII za pomoc w wycinaniu papierowych żonkili.

• Kwietniowe wejściówki do kina

• 04.2024r.

W tym miesiącu do kina „Tomi” wybiorą się najaktywniejsze czytelniczki: Teresa Łagowska z kl. 3 (26 książek), Julia Grala- Cywińska z klasy IV (13 książek) oraz Livia Olszewska z klasy I (10 książek).

Życzymy miłych wrażeń filmowych.

Sylwia Krieger

• Poznań historycznie i na słodko

• Data: 18.04.2024r.

18 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 4 i 8 pojechali do Poznania. Zwiedzanie rozpoczęli od Bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu - jednego z najstarszych polskich kościołów, który jest miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie Starego Miasta. Tutaj podziwiali ratusz, piękne kamieniczki, fontannę Prozerpiny oraz pokaz ruchomych figurek koziołków. Na koniec uczniowie wzięli udział w słodkich warsztatach wyrobu słynnych poznańskich rogali świętomarcińskich.Wszyscy tego dnia wspaniale się bawili i wrócili do domu w dobrym humorze.

Agnieszka Figiel

• Pamiętamy o historii naszego kraju

• Data: 29.04.2024r.

29 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.Uczniowie przypomnieli trudną historię upadku państwa polskiego, próby odzyskania niepodległości, trudy walk i odbudowy ojczyzny. Przypomnieli wydarzenia z historii naszego kraju, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości, które pozwalały Polakom przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek dwudziesty. Przypomnieli, by i dziś nie zapominać, jak ważna jest ojczyzna i wolność. Uroczystość, pod opieką pani Agnieszki Figiel i pani Sylwii Krieger, przygotowali uczniowie klasy czwartej.

Agnieszka Figiel

• Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

• Data: 16.04.2024r.

We wtorek 16 kwietnia klasa pierwsza brała udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez Pabianickie Centrum Medyczne. Odwiedził nas zespół medyczny w składzie: sanitariusz, pielęgniarka i Miś, który wspierał nasze dzieci w zdobywaniu medycznej wiedzy w zakresie opatrywania ran. Każde dziecko mogło też na pantomach poćwiczyć masaż serca.

Anna Marszyńska- Rybak

• Co można wyczytać z gwiazd?

• Data: 12.04.2024r.

W  piątek 12 kwietnia klasy 1 i 3 uczestniczyły w wyjeździe do Ec1 i Planetarium w Łodzi. Mieliśmy okazję przyjrzeć się gwiazdom, planetom, gwiazdozbiorom, galaktykom i innym ciałom niebieskim przy okazji seansu ,,Gwiazdozbiory południowego nieba”. To był bardzo pouczający i pełen radości czas.

Anna Marszyńska- Rybak

• I miejsce Antosi w XXI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Świstak"

• Data: 17.04.2024r.

17 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Pabianicach odbył się finał XXI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Świstak". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy osiągnęli najlepszy wynik w etapie szkolnym - Tymoteusz Juda oraz Antonina Sroczyńska. W finale Antosia najlepiej poradziała sobie z testem pisemnym oraz wypowiedzią ustną. Zajęła I miejsce!

Gratulujemy!

Joanna Witkowska - Muszyńska

• Dzień Czytania Tolkiena

• Data:25.03.2024r.

25 marca obchodziliśmy w bibliotece Dzień Czytania Tolkiena. Wspólnie przeczytaliśmy fragmenty „Hobbita” i „Władcy pierścieni”. Przygotowana została także wystawa różnych książek fantasy.
              Ponieważ głośne czytanie spodobało się, niedługo zostanie powtórzone.

• Wiosenne bingo czytelnicze

• Data: 03.- 04.2024r.

Od marca do końca kwietnia trwa wiosenna edycja bingo czytelniczego „Czytam na piątkę”. Uczniowie, tak jak jesienią, szukają bingo złożonego z pięciu haseł w jednej linii. Można dopasować książkę pod kątem tematyki, bohatera, autora, a nawet koloru okładki czy liczby wyrazów w tytule.

Mamy już pierwszych zwycięzców. Są to Magda Nawrocka i Julia Grala – Cywińska z klasy IV oraz Dominik Januszewski z klasy I. .

Zapraszamy do dalszej gry do końca kwietnia.

Niepytajki czekają!